rezerwuj bilet

Zmiana siedziby Centrum Edukacji Entomologicznej

images/biblioteka/32/zobaczrobala_plakat.jpg

We wrześniu 2019 roku Centrum Edukacji Entomologicznej zmieniło miejsce swojej działalności.


Nasz obiekt mieści się teraz na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana. W związku z tym odwiedzający nasz ośrodek, będą mieli możliwość skorzystania dodatkowo z wielu innych atrakcji jakie zapewnia Kompleks, a to oznacza, że można sobie zaplanować ciekawą wycieczkę i mile spędzić czas w otoczeniu Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego.

Na terenie kompleksu znajduje się, Kraina Zabawy, Park Miniatur Świętokrzysko oraz Akwaria Oceanika. Ta ostatnia atrakcja zasługuje na szczególną uwagę.
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. To tutaj można zobaczyć, jak wygląda ryba, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie, czy też która ryba przynosi szczęście w biznesie. Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku. W niektórych akwariach znalazły się też okazy, które można podziwiać jedynie w zbiornikach akwarystycznych. W zbiornikach odtworzono kilkanaście biotopów.
Na terenie kompleksu znajdują się również obiekty gastronomiczne.

Więcej informacji o Kompleksie Świętokrzyska Polana znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

https://swietokrzyskapolana.pl/

 
Serdeczne zapraszamy.